Eski Datca  
ANASAYFA HAKKIMIZDA ESKİ DATÇA DATÇA TARİHÇE GALERİ ZEN PANSİYON İLETİŞİM
 

HAKKIMIZDA


Old Datca  - Eski DatcaDatça'dan yaklaşık 4 km ilerdeki Eski Datça, Datça'nın eski ve geleneksel merkezidir. Etrafda biraz gezecek olursanız, zaman icinde bir yolculuğa cıktığınızı düşünebilir, bir kac yüzyıl öncesine ait mimariyle yapılmış evlere, yapılara rastlarsınız. Eski Datça evleri korunmaya alınmış olup, ancak orijinaline sadık kalınarak onarılmakta veya restore edilebilmektedir. Eski Datça'nın o daracık sokaklarında dolaşacak olursanız, yolunuzu sık sık muhteşem göz alıcı begonviller keser. Biz de, bir Eski Datça Evi olan evimizi orjinal mimarisine sadık kalarak restore edip, Eski Datça'nın masalsı güzelliğinde zaman geçirmek ve konaklamak isteyenlerin hizmetine açtık. İsterseniz tekne kiralayarak civar koyları da ziyaret edebilir, Eski Datça günlerinizi unutulmaz kılabilirsiniz. Datça Körfezi de tarih içinde pek çok gemiye ev sahipliği yapmıştır, Filistin'den Roma'ya kadar gelip geçen gemiler bölgenin ünlü rüzgarlarından korunmak icin Datça Körfezi'nde dinlenmişlerdir. Bölgede gezerken antik tiyatrolar, tarihi değirmenler ve muhteşem doğa manzarası sizi büyüler.

Datça Yarımada'sına geldiğinizde, görmenızi tavsiye edeceğimiz yerlerin başında Knidos antik şehri gelir. Karayolu ile gitmek istemezseniz; tekne kiralayarak ya da günlük yat turları ile denizyolundan ulaşabilirsiniz. Palamutbükü ve Mesudiye görmeye değer, tavsiye edeceğimiz yerlerdir. Mesudiye'de tepeden aşağı inerken, Ovabükü ve Hayıtbükü'nün sizlere sunacağı manzara mükemmeldir. Yarımada insanları ile geçmişi, bugünü konuşmak isterseniz gördüğünüz her köyde durabilir, kahvelerinde soluklanabilirsiniz. Merkez'e yaklaştıkça Kızlanköyü, Reşadiye mahallesi ve Hızırşah köyü vardır. Herbirinde ayrı bir güzellik saklıdır. Kızlan köyünde eski değirmenleri görebilirsiniz. İlk değirmen restore edilmiş olup artık restaurant olarak işletilmekte ve eşsiz lezzetler sunmaktadır. Reşadiye'de ikiyüzyıllık Mehmet Ali Ağa Konağı ile tanışabilir, bahçesinde bir yemek yiyebilirsinız. İster gündüz ister gece. Hızırşah köyüne Eski Datça'dan başlayıp yaklaşık yarım saatte tamamlayacağınız bir yürüyüş ile gezebilirsinız. Güneşin doğuşunu Datça'dan, batışını Körmen limanından izleyebilirsinız. Datça merkezinden devam ederseniz Kargı koyunda farklı güzellikleri bulabilirsinız.

Eski Datça'dan el değmemiş güzelliği, taze açmış dillere destan badem ağaçları, unutulmuş gizli saklı köyleri keşfedin, tekne kiralayıp Bodrum’a geçin ya da sadece sere serpe plajlarında güneşin keyfini cıkarın.anasayfa | hakkımızda | eski datça | datça | tarihçe | galeri | linkler | iletişim | site haritası | english
© Copyright 2013 EskiDatca.com    Tüm hakları saklıdır.    Website designed by New York Web Design Studio